Casino-Arena | Bet-Arena | Fight-Live | Play-Arena
Debata na téma poker a zákony a také zda je poker dovednostní hra nebo hazard

Moderátoři: mnouckk, Cind3r3lla96

  od PanPesCZ
 čtv 24. kvě 2018 13:42:40
Ahoj.
Ano, vím. V ČR jsem placení daně z výhry osvobozeni... Ale !?
Dejme tomu že bych našel casino které po mě nebude vyžadovat osobní ověření a tak dále podle nového loterijního zákonu.
Ovšem casino daň z výhry neodvede a upozorní hráče že je povinen daň platit.
co v takovém případě dělat ? Daně zaplatit ? srát na to ? Nebo radši srát na to casino ?
Je vlastně logické že český hráč momentálně nemůže hrát na jiném casinu,,,,než na casinu co daně odvádí sami. Pokud se nepletu.
Děkuji za radu. Tohle bych rád věděl.. ať se nedostanu do maléru.
  od alkaatch
 čtv 24. kvě 2018 15:31:26
Zákon o dani z příjmů:
(3) Od daně jsou, kromě příjmů uvedených v § 4, osvobozeny

a) příjmy podle odstavce 1 písm. a), pokud jejich úhrn u poplatníka nepřesáhne ve zdaňovacím období 30000 Kč; přitom příjmem poplatníka, kterému plyne příjem z chovu včel a u kterého nepřekročí ve zdaňovacím období počet včelstev 60, je částka 500 Kč na jedno včelstvo,

b) výhry z

1. tomboly s herní jistinou do 100000 Kč podle zákona upravujícího hazardní hry,

2. hazardní hry provozované na základě ohlášení podle zákona upravujícího hazardní hry, nebylo-li její provozování obecním úřadem zakázáno,

3. hazardní hry provozované na základě základního povolení podle zákona upravujícího hazardní hry, nebo

4. hazardní hry provozované na základě právních předpisů obdobných zákonu upravujícímu hazardní hry vydaných v členském státě Evropské unie nebo státě tvořícím Evropský hospodářský prostor,
Takže jsi v pohodě pokud herna/casino kde vyhraješ má buď licenci v ČR nebo někde v EU, jinak danit musíš. Kasino/herna která po tobě nepožaduje ověření nejspíš nebude v EU licencované a tím pádem ty nejsi od daně osvobozen. Dej si taky pozor na to, že některé herny uvádějí sídlo v EU, třeba na Maltě, ale to ještě neznamená že tam mají licenci.
Edit: a samozřejmě je otázka jestli je vůbec důvěryhodná společnost, která tě nechá hrát aniž by chtěla nějaké ověření...
  od Anakin
 pát 25. kvě 2018 17:01:04
alkaatch píše:Zákon o dani z příjmů:
(3) Od daně jsou, kromě příjmů uvedených v § 4, osvobozeny

a) příjmy podle odstavce 1 písm. a), pokud jejich úhrn u poplatníka nepřesáhne ve zdaňovacím období 30000 Kč; přitom příjmem poplatníka, kterému plyne příjem z chovu včel a u kterého nepřekročí ve zdaňovacím období počet včelstev 60, je částka 500 Kč na jedno včelstvo,

b) výhry z

1. tomboly s herní jistinou do 100000 Kč podle zákona upravujícího hazardní hry,

2. hazardní hry provozované na základě ohlášení podle zákona upravujícího hazardní hry, nebylo-li její provozování obecním úřadem zakázáno,

3. hazardní hry provozované na základě základního povolení podle zákona upravujícího hazardní hry, nebo

4. hazardní hry provozované na základě právních předpisů obdobných zákonu upravujícímu hazardní hry vydaných v členském státě Evropské unie nebo státě tvořícím Evropský hospodářský prostor,
Takže jsi v pohodě pokud herna/casino kde vyhraješ má buď licenci v ČR nebo někde v EU, jinak danit musíš. Kasino/herna která po tobě nepožaduje ověření nejspíš nebude v EU licencované a tím pádem ty nejsi od daně osvobozen. Dej si taky pozor na to, že některé herny uvádějí sídlo v EU, třeba na Maltě, ale to ještě neznamená že tam mají licenci.
Edit: a samozřejmě je otázka jestli je vůbec důvěryhodná společnost, která tě nechá hrát aniž by chtěla nějaké ověření...
Jestli jsem to teda dobře pochopil, tak na Pokerstars platit daně nemusíš a není to omezeno ani žádnou částkou, že?
  od alkaatch
 pát 25. kvě 2018 17:10:53
Nemusíě a omezeno žádnou částkou to není pokud vím. A ani nemusíš podávat daňové přiznání.
  od TK1991
 pon 17. čer 2019 22:28:32
Zdravim, presiel rok tak by ma zaujimalo ci za tu dobu nenastali nejake zmeny ohladne dani v CR. Vdaka
  od alkaatch
 čtv 29. srp 2019 17:12:57
Teoreticky ano, ale možná tě PS ani takový cashout nenechá udělat. Zrovna nedávno jsem mluvil s Čechem který žije v Kanadě a musel si tam zřídit účet, protože na CZ účet mu zamítli cashout.
  od alkaatch
 čtv 29. srp 2019 19:24:45
No to asi bude fungovat stejně. Ale z hlediska zákona by v tom problém být neměl, protože PS.eu není na blacklistu, takže banky platby od nich přijímat mohou. Může to být přesně pro případ Čechů, kteří žijí v zahraničí, ale používají CZ bankovní účet.
  od orebit7
 pon 4. led 2021 0:45:30
Ahoj,

pročetl jsem všechno, co tu je psané k daním a možná mám blbou otázku, ale jednoduchou :-D

Musí se dávat příjmy z pokeru do daňového přiznání ?? (i když se nebudou danit, jelikož budou do 1mil.)
  od alkaatch
 pon 4. led 2021 7:15:09
Musí se dávat příjmy z pokeru do daňového přiznání ?? (i když se nebudou danit, jelikož budou do 1mil.)
Nemusí. Obecně se nezdanitelné příjmy neuvádějí.
  od surda
 pon 4. led 2021 11:51:07
Anakin píše:
pát 25. kvě 2018 17:01:04
alkaatch píše:Zákon o dani z příjmů:
(3) Od daně jsou, kromě příjmů uvedených v § 4, osvobozeny

a) příjmy podle odstavce 1 písm. a), pokud jejich úhrn u poplatníka nepřesáhne ve zdaňovacím období 30000 Kč; přitom příjmem poplatníka, kterému plyne příjem z chovu včel a u kterého nepřekročí ve zdaňovacím období počet včelstev 60, je částka 500 Kč na jedno včelstvo,

b) výhry z

1. tomboly s herní jistinou do 100000 Kč podle zákona upravujícího hazardní hry,

2. hazardní hry provozované na základě ohlášení podle zákona upravujícího hazardní hry, nebylo-li její provozování obecním úřadem zakázáno,

3. hazardní hry provozované na základě základního povolení podle zákona upravujícího hazardní hry, nebo

4. hazardní hry provozované na základě právních předpisů obdobných zákonu upravujícímu hazardní hry vydaných v členském státě Evropské unie nebo státě tvořícím Evropský hospodářský prostor,
Takže jsi v pohodě pokud herna/casino kde vyhraješ má buď licenci v ČR nebo někde v EU, jinak danit musíš. Kasino/herna která po tobě nepožaduje ověření nejspíš nebude v EU licencované a tím pádem ty nejsi od daně osvobozen. Dej si taky pozor na to, že některé herny uvádějí sídlo v EU, třeba na Maltě, ale to ještě neznamená že tam mají licenci.
Edit: a samozřejmě je otázka jestli je vůbec důvěryhodná společnost, která tě nechá hrát aniž by chtěla nějaké ověření...
Jestli jsem to teda dobře pochopil, tak na Pokerstars platit daně nemusíš a není to omezeno ani žádnou částkou, že?


od alkaatch
Nemusíě a omezeno žádnou částkou to není pokud vím. A ani nemusíš podávat daňové přiznání.
Pokud teda v ČR můžeme hrát jen na licencovaných hernách a v licencovaných kasínech, a výhry z těchto heren/kasín se nedaní, znamená to, že online grinder v ČR vlastně nemusí platit nic, pokud nehraje na nelicencovaných hernách?
  od surda
 pon 4. led 2021 12:03:21
PetaMexiko píše:
pon 4. led 2021 11:56:47
to platilo do loňského roku, ten příspěvek je z 2018
jsem si nevšiml, my b
  od Stevexy
 pon 22. úno 2021 11:16:04
Ahoj, podával jste někdo daňové přiznání za rok 2020 kvůli výhrám z pokeru? Jestli ano, co všechno jste dodávali a vyplnovali? Popřípadě pokud někdo hrajete na herně PartyPoker, jak se tam dá vůbec zjistit kolik člověk vlastně vyhrál když neni hand history?